Jedna z najbardziej rozpowszechnionych metod dezynfekcji ścieków. Podchloryn sodu jest skuteczny w walce z wszystkimi rodzajami mikroorganizmów, niszczy bakterie, wirusy, grzyby i spory. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) umieściła podchloryn sodu na liście najskuteczniejszych środków niszczących m.in. HIV czy wirusa zapalenia wątroby typu B. Działa skutecznie również w niskich temperaturach.
W naszych projektach stosujemy tradycyjne meotdy dozowania podchlorynu bądź nowoczesne generatory podchlorynu.
Schemat ideowy stacji dezynfekcji ścieków
System Dezynfekcji Ścieków składa się z :
Kompaktowej Stacji Dezynfekcji SDS
SDS stanowi zbiornik żelbetowy, całkowicie zlokalizowany pod terenem.
Zbiornik podzielony jest na sekcje/ komory w których odbywa się:
mechaniczne oczyszczanie ścieków,
pompowanie ścieków,
właściwa dezynfekcja ścieków.
Kontenerowej Stacji Dozowania wraz ze Sterownią KSD podzielonej na:
Pomieszczenie dozowania
W pomieszczeniu znajduje się zbiornik z handlowym roztworem podchlorynu sodu oraz pompa mambranowa dozująca, która tłoczy rurociągiem podchloryn do miejsca dawkowania wyznaczonego w komorze reakcji .
Istnieje możliwość zastosowania zamiennie generatora podchlorynu, gdzie na miejscu produkujemy podchloryn sodu przy zastosowaniu metody elektrolizy z roztworu chlorku sodowego (sól kuchenna). Urządzenie to zapewnia nam pracę bezpieczną , eliminuje koszty związane z transportem, magazynowaniem i przeładunkiem podchlorynu sodu
Pomieszczenie sterowania
Cały proces jest automatycznie sterowany z szafy sterowniczej umieszczonej w pomieszczeniu sterowania znajdującego się w kontenerze. Praca stacji dezynfekcji nie wymaga stałego nadzoru a ewentualne informacje o etapach pracy stacji są wysyłane w formie sms na telefon użytkownika lub na komputer.
Na pomieszczenia sterowania i dozowania może być przeznaczone pomieszczenie w budynku szpitala.